Autor a foto: PhDr. Monika Halvoníková

Klub turistov Nová Bystrica usporiadal dňa 28.10.2017 Country ples v Dome kultúry Nová Bystrica. Pre náš klub je to príležitosť na dobrú zábavu, preto sa na ňu všetci celý rok tešíme.Zomkneme svoje sily, aby sme pre všetkých pripravili neopakovateľný večer v príjemnej atmosfére.

Sála sa v ten večer zmenila na country salón. Pred ním horeli dva veľké drevené kláty, to aby už z diaľky bolo vidieť, kde sa ples koná.Kárované košele, klobúky, kožené čižmy a kolty zavesené na opaskochdotvárali atmosféru divokého západu. Výstrel z pištole Milana Vakulu otvoril ples a zároveň bol signálom na spoločný prípitok z už tradičného trojpohára. Perfektnú atmosféru nám svojím vystúpením vytvorili tanečníčky z Magic Flash. Kankán, candy man a tanec v country štýle roztlieskal celú sálu a hlavne rozprúdil krv v žilách hostí. Tí sa za výdatnej hudobnej podpory skupiny MagicMusic bavili až do samého rána. Pavel a Kamila z nášho hudobného telesa spestrovali zábavu svojím spevom a hrami, ktoré nám pripomenuli škôlkarské časy, čo sa nám náramne páčilo.Súťaž v praskaní balónov, ktorú vymyslela Mária Cabadajová so Štefkou Vladárovousa stala groteskou, na ktorú len tak nezabudneme. Country ples je už tradičným vyvrcholením turistickej sezóny KTNB, ale zároveň príležitosťou,  na udelenie milých pozorností pre členov, ktorí mali okrúhle jubileum. Tento rok to boli Milka Ficková, Katka Svitková, Janka Targošová, JarkoHanidžiar, MiškoBriš a Zdenko Ševčík.

Na tom, že country ples dopadol na výbornú sa podpísali naše kuchárky Milka Fulierová a Anna Koleníková. Pripravili nám chutnú večeru a fazuľovicu, za čo im ďakujeme. Ďakujeme aj trpezlivej obsluhe a to Betke Cádrovej, CharlotteCádrovej a MaximoviCabadajovi. Za výbornétyramisu ďakujeme Danke Masnicovej, Katke Svitkovej a Janke Targošovej. Hanke Chovancovej za fantastické pagáčiky a moravské koláčiky. Pavlovi Belákovi za vlastnoručne upečený chlieb a Milanovi Vakulovi za škvarky. Ďakujem patrí Jánovi Kubalovi za zapožičanie koča a naším turistom Jurajovi Jonekovi a Rastislavovi Halvoníkovi za technickú pomoc. Za krásnu kulisu horiacich drevených klátov ďakujeme Mariánovi Chovancovi a Tomášovi Sýkorovi. Silvii Jonekovej ďakujeme za nádhernú výzdobu. Hele Chovancovej za zabezpečenie občerstvenia pre smädných cowboyov.  V neposlednom  rade  ďakujem naším členom KTNB, ktorí sa najväčšou mierou podieľali na prípravných prácach, výzdobe, zabezpečení tovaru, tomboly a aby všetko dopadlo na jednotku. Veľké ďakujem patrí všetkým sponzorom a priateľom, ktorí nám akokoľvekpomohli.

Country ples KTNB bola akcia, ktorá sa vydarila po všetkých smeroch.Spolupracovalo na nej veľa ľudí, a ak som na niekoho nedopatrením zabudla, tak ďakujem patrí aj jemu. Som nesmierne rada, že sme sa všetci dobre zabavili a že sme sa cítili výborne v tak fantastickej spoločnosti, ktorá sa zišla za účelom dobrej a slušnej zábavy. Najväčším zadosťučinením a odmenou za celú námahu nám bola spokojnosť našich hostí. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.